Duan & Mandelbrot Set

05akordeon

Łukasz Poboczny

Łukasz Potoczny — bandżysta, bard, muzyk folkowy. Jego największą pasją od lat pozostaje tradycyjna muzyka irlandzka i anglojęzyczna tradycja balladowa zarówno w wymiarze wykonawczym, jak i szerokim kontekście historycznym. Ostatnio oczarowany także przez balfolk
i muzykę francuską. Pasjonat banjo we wszystkich odmianach. Gra również na akordeonie diatonicznym, gitarze i gitarze tenorowej.
Jako założyciel Celtyckiego Wrocławia popularyzuje tradycję muzyczno-taneczną krajów kręgu celtyckiego, organizując warsztaty i sesje muzyki irlandzkiej. Frontman zespołu Duan, założyciel – z Radkiem Dembińskim i Mateuszem Ławniczakiem – eksperymentalnego trio Mandelbrot Set łączącego światy folku i muzyki dawnej.

Bio

Zespół Duan powstał w roku 2005, hołdując idei wykonywania muzyki irlandzkiej blisko jej tradycyjnego brzmienia. Po ponad dekadzie istnienia na scenie uznawany jest za jeden z najlepszych tego typu zespołów w Polsce. Duan ma w swoim bogatym repertuarze zarówno porywające melodie taneczne, jak i tradycyjne ballady Irlandii i Szkocji oraz piosenki takich autorów jak Robert Burns czy Andy M. Stewart. W 2007 Duan stworzył utwory dla produkcji gry „Wiedźmin”, które zostały wydane na płycie promującej grę. Zespół występował z wieloma grupami tańca irlandzkiego w Polsce, od 2011 na stałe współpracuje z niezwykle utytułowaną warszawską grupą taneczną Treblers. W 2012 Duan współpracował z zespołem Carrantuohill i jedną z najsłynniejszych orkiestr bałkańskich — Fanfare Ciocărlia, tworząc Celtic-Balkan Power Project.

Duan skład

Zespół

Łukasz Potoczny — banjo tenorowe, śpiew
Tomasz Urbański — akordeon
Adam „Rorian” Kryński — bodhrán
Michał Zajączkowski-de Mezer — gitara
duan1logo scaled

Video