Dziwoludy - logo BLACK

Dziwoludy to grupa, którą połączyła pasja muzyczna i…  średniowiecze. Odpięli swoje gitary, wzmacniacze i multiefekty, chwycili za proste, nigdy nie strojące drewniane instrumenty. Potem zaczęli przekopywać się przez odmęty internetów, by wydobyć  zapomniane od wieków melodie. A eksperymentując, znaleźli swoje własne brzmienie. Przywdziali zgrzebne sukmany i teraz wędrują traktem od zamków, grodów po obozowiska. Przygrywają na biesiadach i turniejach sławiąc pieśnią czas dawnych Słowian. A i do tańca wybiorą skoczną nutę.
Mimo, że pojawili się już na wielu festiwalach, turniejach i zlotach w kraju, to nie łatwo takie Dziwoludy spotkać. Pozwólcie im się zabrać do średniowiecza!

Sąowacja 08.2021 (02)

...a Skąd to...?

Dziwoludy to Wrocławski zespół istniejący od 2014r, który określa swój gatunek muzyczny jako „folk średniowieczny”. Brzmi dziwnie? To dobrze. Na pewno nie jest to muzyka dawna, kojarzona z renesansem, ani ta ludowa, world ethno, czy tzw. muzyka archaiczna. Zespół opiera się na oryginalnych melodiach średniowiecznych, aranżując je folkowo, tak by było ciekawie i z energią.

VIDEO

FOTO

WYDAWNICTWA