Etno Project przedstawia:

RZEPCZYNO ETN0-ROCK PROJECT

Folk – Rockowa formacja założona przez Pawła Tomaszewskiego i Bartosza Niedźwieckiego w 1996 roku. Grąjca bardzo energetyczną muzykę opartą na ludowych melodiach polskich nizin i mocnych rockowych gitarach. W dorobku m.in. drugi album pt.”Rzepczyno” który był nominowany do nagrody Fryderyki 2006 (w kategori Najlepsza Płyta Etno / Folk).

Rzepczyno od 1996 roku zagrało ponad 800 koncertów w Polsce, Hiszpani, Niemczech, Czechach, Danii, na Węgrzech. Były też zaproszenia na występy w Chinach i na Ukrainie. Rzepczyno wystąpiło 5 razy na Przystanku Woodstock, na scenie folkowej Festiwalu Piosenki Poskiej w Opolu. Można było zobaczyć zespół w TVP1 w programie “Pytanie na śniadanie” w telewizji Polonia, VIVA TV,  na finałach WOŚP w Studio TVP i pod Pałacem kultury. Zespół zdobył uzanie krytyków i fanów swoją twórczością i energetycznymi koncertami na niemal wszystkich folkowych festiwalach w Polsce. 

01

Video 1 - live

Niezapomniany koncert na Przystanku Woodstock 2008 r

02

Video 2 - live

cz.II koncertu na Przystanku Woodstock 2008 r

03

Video 3 - Gajowy

Utwór “Gajowy” z debiutanckiej płyty zespołu Rzepczyno

04

Video 4 - Tylko Jeden Dom

Singiel promujący drugą płytę Rzepczyna

03

Video 5 - Kto Się Zani

Występ zespołu podczas wręczenia nagród na YACH FILM FESTIVAL. 

04

Video 6 - Czerwono Zasiałam

Fragment koncertu w Ustroniu Morskim

Wydawnictwa

singiel:

Tylko Jeden Dom

MYMUSIC - 2005

Rzepczyno

Rzepczyno pozostaje wierne swojej drodze artystycznej, korzeniom i źródłom z których czerpie. Wierne jest też swojemu brzmieniu, o którym decyduje znakomite połączenie typowo rockowego instrumentarium z bardziej ludowymi – choć nie zawsze – brzmiącymi akordeonem i skrzypcami. Rzepczyno coraz odważniej łączy folkowe granie z rockiem, punkiem i reagge.

Na drugiej płycie Rzepczyno dowodzi konsekwencji poszukiwań, a zarazem odwagi i nieustannego rozwoju. Muzycy łamią rytmy i łamia zasady, swobodnie przechodzą przez różne brzmienia i klimaty. Nie stronią od żartu – nie tylko muzycznego, ale potrafią też zagrać na sentymentalną nutę. Są coraz lepsi wokalnie, zarówno w partiach solowych jak i chórkach. Ich coraz bardziej świadoma zabawa z folkiem przynosi efekty pozytywnie zakaskujące.
Potwierdza, że nie tylko góralszczyzna jest (bywa) inspirująca i porywająca. Gorące są także “niziny”, a co najmniej kilka piosenek na nowej płycie to prawdziwe “perełki” polskiej muzyki folk-rockowej.

singiel:

Gajowy

KOCH INTERNETIONAL POLSKA - 2000

Nie Filozuj

Debiutancka płyta zespołu Rzepczyno promowana piosenką “Gajowy” do której powstał animowany teledysk. Cały nakład został wyprzedany.

Rzepczyno – “Nie filozuj”
“Ten fonogram ma swój styl. Jest to radosne, motoryczne i bezpretensjonalne granie oparte na urozmaiconych aranżach. W rockową osnowę wpleciono ludowe instrumenty oraz teksty, których adaptacja może być jakimś wzorem dla innych. Zarówno tradycyjne instrumentarium jak i słowa nie są wprowadzone “na siłę”, lecz znajdują uzasadnienie w całości. Warto też podkreślić, że w tej muzyce jest poczucie humoru – i to bez żadnej pozy, grymasów czy ukłonów w stronę ludowości biesiadnej. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że nie jest łatwo grać folk-rockiem. Ten fonogram udowadnia jednak, że bliskie inspiracje muzyką ludową mogą być dostępną, pozbawioną dystansu, przyswajalną i dającą satysfakcję formą muzykowania “plugged”. Jego siłą jest ostra, punkująca stylistyka, przemyślana i logiczna forma utworów, ciekawe riffy i bogate brzmienie. Autorzy tego fonogramu wypracowali coś nowego i przyjaznego .”
MARCIN SKRZYPEK (Gadki z Chatki)

składanki / kompilacje
okladka-wegorzewo2007
singiel_5_b
okladka-czeremcha2008
przebojem2010

Skład zespołu

Karolina Terefenko
skrzypce, vocal
Paweł Tomaszewski
gitary, chórki
1Q5A4125
Franciszek Kurkowski
perkusja
Katarzyna Klukowska
vocal
Darek Bolesta
bass, vocal
Jan Sokolnicki
akoreon, saksofon, vocal

Kontakt / booking

Dzwoń / Pisz / Zamów koncert

Raider techniczny / Stage plan

poniżej udostępniamy raider techniczny oraz stage plan

Raider

Stage plan