Spitirual Seasons

Zespół istnieje już od ponad 20 lat i jest bez wątpienia najlepszą na Ukrainie formacją grającą szeroko pojetą Celtic Music w połączeniu z muzyką skandynawską i średniowieczną, co w całości skałada się na ogromny i różnorodny repertuar koncertowy grupy. Przekłada się to również na imponujący dorobek wydanych już ponad 15 albumów CD.

O zespole

Music

Styl muzyczny Spiritual Seasons opiera się na rozbudowanym i stale powiększanym instrumentarium poszukującym tradycyjnych i archaicznych brzmień, a jednocześnie nawiązuje do najlepszych wzorów kanonu muzyki irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej, nordyckiej oraz muzyki dawnej..

Styl

Ważnym i nieodłącznym elementem związanym z występami koncertowymi Spiritual Seasons jest dbanie o sceniczny image, który nawiązuje do charakteru wykonywanej muzyki.

Live

Starannie dopracowane artystycznie i energetyczne występy przed różną publicznością sprawiły, że Spiritual Seasons bardzo szybko uzyskał markę świetnego zespołu koncertowego, znakomicie sprawdzającego się nie tylko na dużych scenach festiwalowych, ale również w warunkach plenerowych, w pochodach ulicznych i innych sytuacjach spontanicznych spotkań z odbiorcami.. Wyrazem tego są bardzo liczne występy zespołu nie tylko na Ukrainie i w Rosji, gdzie zespół jest znany, ale również na koncertach w Europie Środkowej i Zachodniej, gdzie od kilkunastu lat grupa jest zapraszana na duże koncerty i wydarzenia związane tematycznie z muzyką celtycką i muzyką średniowieczną.