RURA - ROCK & ROLL i FOLK
PO UKRAIŃSKU

Rock&roll i folk z Ukrainy plus dodatkowo – ska, blues i reggae – te wszystkie elementy można odnaleźć w dynamicznej i różnorodnej muzyce RURY.. 

pasek1

Coś o Rurze

Zespół RURA powstał w 2005 r. w Ivano-Frankowsku / Ukraina.  Styl zespołu jest artystyczną kwintesencją szerokich doświadczeń muzycznych lidera grupy Siergieja Leonora i innych muzyków którzy wzięli udział w tym projekcie.

Rock’n’roll i punk,  ukraiński folk  i ska, reggae i blues  – te wszystkie elementy można odnaleźć w eksplodującej energią, pozytywnej muzyce RURY, określanej przez muzycznych krytyków jako „happy folk-rock’n’roll”.  

Poza barwną różnorodnością stylów, głównymi atutami zespołu jest spontaniczna i naturalna ekspresja estradowa muzyków, którym zwykle bardzo szybko udaje się wciągnąć publiczność do wspólnej zabawy.

Przez ponad 15 lat istnienia zespół RURA stał się jedną z bardziej znanych formacji folk-rockowych na Ukrainie, gdzie wystąpił na największych festiwalach oraz zrealizował kilkudziesiąt udanych koncertów poza granicami – głównie w Europie Środkowej. Grupa wydała 6 oficjalnych albumów CD.